Moje cesta do důchodu, moje cesta ke šperkům

      Dnes bych to nazvala životním zvratem, ale dřív plynul můj život jako každé z vás - rodina, děti, zaměstnání, pořád v jednom kole, když nějaká změna, tak jen v tom, že přibyl nějaký ten nový kroužek. A v mém případě navíc život na Kypru, v zemi, kam jsem se vdala a tím pádem i nutnost naučit se nový jazyk, porozumět jiné mentalitě a zasvětit děti do úskalí jim neznámého jazyka a zvyků neznámé jim země, mé vlasti.

      Po padesátce jsem se dívala víc kolem sebe a 

                         důchod začínal být nějak viditelný.

      Pozorovala jsem kamarádky kolem sebe, které už tento  šťastný okamžiměly za sebou. Prý dlouho spí, víc jsou na zahradě, jezdí na zájezdy, jdou na kafíčko, nastoupily novou směnu u vnoučat.

                             A co bude čekat mě?

      Nějak mi ta jejich euforie chyběla. Měla jsem už nacestováno, manžel pořád v práci, vnoučata nikde, občas sice to kafíčko, ale poslouchání, jak chytrá jsou právě moje vnoučata, to opravdu nebyl můj šálek čaje.

      Přece mám nějaké IQ a nenechám se zdeptat věkem!!!                      

 Musím si najít CESTU, novou CESTU...    

Moje nová cesta

      Objevit a vložit do svých dnů novou náplň, ne to, co jsem dělávala dřív, ne to, co dělám teď, ale něco, co mi oživí mozek, tělo i duši, co mě zkrátka nakopne a co mi bude dodávat radost každý den.

      Vidíte tu moji novou cestu? Našla jsem ji, našla jsem zábavu radost a uspokojení, objevila jsem v sobě nové možnosti, stala se ze mě kreativní důchodkyně.

      Mohla bych říct, že mé dny zaplnily korálky, ale není to tak docela pravda. Mým světem je všechno, z čeho lze vyrobit šperk. A to mě fascinuje. Vyrostla jsem na české bižuterii, ale objev jiných materiálů mi otevřel i jiné možnosti. Začala jsem vyrábět šperky, které jsou jednoduché a přitom moderní a jedinečné. Dokážu sice také navlékat korálky, ale samotné navlékání je náročné na čas, na zručnost, dobrý zrak a jemnou motoriku. Z toho všeho mi dnes přebývá hlavně čas, ale já se u svého koníčku chci bavit! 

      Proto mým materiálem jsou různé stužky, kovové elementy, řetízky, kůže, korálky s velkými dírkami a vše, co by mohlo být základem pro atraktivní šperk. 

      Zvu vás do svého světa, podělte se se mnou o nápady. Výroba mých šperků je nenárožná, neunavíte u ní oči ani ruce, naopak je vhodná jako ideální terapie pro rozhýbání prstů. Zabaví vaše mozkové buňky, neodčkavě budete vstávat a realizovat nápady ze svých snů. 

    Korálky a jejich další kamarádky vás povedou dnem jako mě, budou jako děti, které občas sice zlobí, ale stejně je budete mít rády. Získáte sebevědomí, protože každý šperk, a ten ručně vyrobený o to víc, vás bude zdobit, pozornost nebude padat na vaše vrásky, ale na zajímavou ozdobu kolem krku.

      A jak se tak ze mě stala kreativka, donutila jsem se sednou si k počítači. naučit se na něm nové věci, stát se součástí skupiny mladých lidí - bloggerů.

                          Vítejte ve světě mladých seniorek

    Nabízím vám:      

 • ručně dělané hotové výrobky
  původní šperky mnou vyrobené, vyznačující se jednoduchostí, originalitou a jedinečností.
 • materiály použité k výrobě mých šperků
  nabízím materiály, které jsem použila při výrobě svých šperků a které se nevyskytují v nabídce běžných obchodů, tím vám umožním vyrobit si vlastní originální šperk
 • návody
  poskytnu vám pomocnou ruku při výrobě vlastních šperků ať už radou či pomocným odborným vedením
 • blogy
  v mých blozích vás seznámím nejen se svým životem na Kypru, ale také s mou cestou za výrobou šperků, jak vznikají v mé hlavě, v počítači, jaký byl příběh jejich zrodu