WRAPOVÝ NÁRAMEK „Ochráním tě“

Jednoduchý wrapový náramek patří k mým prvním výrobkům. Náramky jsou to lehké, snadné na nošení, s velkou možností využít svou fantazii…. Ale proč wrapový a co se tím myslí?

Wrapový náramek je typem náramku, který se obtáčí několikrát kolem ruky. Záleží jen na autorovi, kolikrát a podle toho si volíte také délku náramku. Zapínají se buď karabinkou nebo, jak uvidíte hlavně v amerických návrzích, jednoduše knoflíkem.

K výrobě náramku jsem použila elementy z hematitu ve tvaru krychličky a křížku. Volba je symbolická, hematit je ideálním materiálem k výrobě šperků a dnes uvidíte komponenty z hematitu všech možných tvarů. Staří Mayové viděli v hematitu nerost, který léčí naše vnitřní orgány, proto jsem jej volila na náramek, aby tyto komponenty byly co nejblíž našemu vnitřnímu uspořádání, ať nás chrání před těmi nejjednoduššími bolístkami zažívacího traktu.

Křížek jsem k němu dodala jako symbol naší Evropy, jako symbol naší kultury vycházející z křesťanství.

TEDY AŤ VÁS CHRÁNÍ!

Wrapový náramek 321B – materiály

Co budete potřebovat?

  1. stříbrnou voskovanou šňůrku

–  můžete však použít jakoukoliv. V tomto případě jsem dala přednost voskované, protože je lehká, jemná na omak a  dá se koupit v zajímavých barvách. Její nevýhodou je, že se při častém navlékání může třepit. Dá se tomu       předejít pravidelným zastříhováním a opalováním konečků. Volte proto raději delší šňůrku, aspoň dvojnásobnou velikost, protože budete mít větší spotřebu i na uzly.

2. knoflík

– zde jsem použila kovový stříbrný s jednou dírkou, ale je možné použít i jiné, ideální nějaké ozdobné. Potom ale musíte provléct konec šňůrky oběma  dírkami a pěkně usadit na knoflíku.

3. korálky

– můžete použít dražší jako v mém případě, použila jsem hematitové korálky v barvě grafitu. Můžete také volit různé tvary, např. kostičky, křížky, hvězdičky.

4. tyrkysové korálky k barevnému doladění

– použila jsem japonské korálky Toho 11/0 round

5. nůžky a zapalovač

– použijete v případě těžkostí s navlékáním při úpravě šňůrky.

Návod

1. Připravte si šňůrku v délce podle zvolených počtů obtočení kolem zápěstí. Přidejte aspoň stejnou délku na uzly a její případné začišťování.

Obr. č. 1

2. Šňůrku protáhněte knoflíkem tak, aby prošla všemi dírkami a ve výsledném efektu vycházela z knoflíku přesně naproti. V mém případě knoflíku s jednou dírkou jsem protáhla šňůrku jednou, na ni pro zajištění navlekla tyrkysový korálek a opět provlekla nazpátek.

Obr. č.2

Spojíme uzlíkem a dál pracujeme jen na delší části.

3. A začneme navlékat. Podle vlastní fantazie navlékáme vybrané korálky.

V tomto případě jsem navíc pro oživení přidala mezi šedé hematitové kostičky drobné tyrkysové korálky. Jestli kombinujete také nepravidelné tvary jako např. křížek, hvězdičku, vypadá náramek zajímavěji, když jsou navlečeny zvlášť.

Každá skupina korálků je ohraničena uzlíkem. Vzdálenost mezi skupinami může být různá, lépe tak na zápěstí vynikne.

Obr. č. 3

4. A přichází závěr. Po dosažení požadované délky náramku jednoduše vytvoříme očko podle velikosti knoflíku a zauzlujeme.

Obr. č. 4

Obr. č. 5

Jednoduchý wrapový náramek je hotový!!! Noste jej s pýchou a hrdostí!!!


Pro zájemce nabízím

  •  HOTOVÝ NÁRAMEK ve stříbrné barvě, s hematitovými korálky ve tvaru kostiček a křížků, s tyrkysovámi korálky, se stříbrným kulatým korálkem, o délce 54 cm

cena 250 Kč plus poštovné 50 Kč

  •  MATERIÁL NA VÝROBU JEDNOHO NÁRAMKU o délce 54 cm

cena 180 Kč plus poštovné 50 Kč

  • balíček obsahuje:

1. 2 m stříbrné voskované šňůrky

2. 1 stříbrný kulatý knoflík /možné zaměnit za hranatý/

3. 18 hematitových korálků ve tvaru krychličky

4. 5 hematitových korálků ve tvaru křížku /možné zaměnit za hvězdičky/

5. tyrkysové Toho korálky

Máte zájem o náramek nebo o materiál?

Kontaktujte mě:

E-mail: zdena_akrita@hotmail.com

Zdena Akritasova
Jsem kreativní seniorka, která se baví výrobou vlastních originálních šperků, nabízí materiály k jejich výrobě, rady a návody, na svých blozích vás seznamuje se životem na Kypru a zve vás ke sdílení společných námětů. Další informace o mně zde Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů