Červená, červená,….

Červenou barvu nemám ráda, nějak jsem jí měla kolem sebe v dětství až příliš. Z každé nástěnky na nás koukají vůdci mezinárodního dělnického hnutí zvýrazněni  pozadím rudých vlajek. S výrobou barevných televizorů se program předháněl, v kterém roce znázorní červenější rudé 1. máje. A škodovku? Nejoblíbenější byla ta červená, i když po častějším umývání a důkladné péči majitele hrála spíš do rezava.

Ale rudá se nedá ze života vymazat. Vždyť je to i barva krve! Tohle všechno se mi honilo v hlavě, když jsem objevila červené facetované korálky. Tento odstín přímo hýřil elánem do života, barva čerstvě okysličené krve.

Jenže potom co s nimi? Navléknout je jen tak jednoduše kolem krku? Moc jednoduché a fádní.

                                                                                                                                                    Chtělo to nápad.

Zvýraznit krásu červené a přitom to s rudou nepřehnat. Kombinace se zlatou je ideální, zlatá dodá šperku vyjímečnost a zároveň vyzdvihne krásu červené. Ale zase – obyčejný řetízek kolem krku, to není ono. Nápad náhrdelníku ve tvaru Y přišel náhle. Na tři bižuterní lanka jsem navlekla červené korálky a připojila na větší kroužek. Tím jsem získala požadované Y. Na zbývající tři konce jsem upevnila drobný řetízek. Konce kolem krku jsou spojené, delší nožku ypsilonu bylo třeba ještě oživit. To mi umožnily jen dva červené korálky s jemnou zlatou slzou na konci. Délka náhrdelníku umožňuje vizuálně prodloužit a zvýraznit krk, na bílé halence či košili……..nemá to chybu.

 

 

Podrobný popis tohoto náhrdelníku najdete v připravovaném eBooku a kompletní materiál pro zájemce nabídnu v e-shopu.

Zdena Akritasova
Jsem kreativní seniorka, která se baví výrobou vlastních originálních šperků, nabízí materiály k jejich výrobě, rady a návody, na svých blozích vás seznamuje se životem na Kypru a zve vás ke sdílení společných námětů. Další informace o mně zde Můj příběh si přečtete zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů